Ogłoszenie

Zapraszamy do REJESTRACJI i pisania na forum oraz w chatboxie, do których pełny dostęp mają tylko ZALOGOWANI użytkownicy~

Girugamesh Street Team na facebooku:
    


#1 2011-08-29 17:54:04

 Dream

admin | gupi zboczuch | 愁 addict

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-08-26
Posty: 1400
WWW

Girugamesh!

Girugamesh - fakty i mity!



Zanim przejdziemy do biografii, należy coś sprostować. Mianowicie, zapis nazwy. Wiele osób jest bardzo zagubionych. Pisać Gilgamesh? Girugamesh? Katakaną? Czy z przegłosem nad a? Odpowiedź brzmi: prawidłowo, jako wykonawcę piszemy katakaną (ギルガメッシュ).
Ale trudno, żeby instalować sobie japońską klawiaturę tylko po to, żeby od czasu do czasu to napisać. Albo biegać na ich blog | twitter | gdziekolwiek, żeby skopiować nazwę. Szaleństwo xD Dlatego piszemy po prostu Girugamesh, albo Giru. Przegłos nad a (niemieckiej? klawiatury nie mam, więc nie napiszę, ale każdy wie o co chodzi ;P) jest tylko dlatego, że fajnie wygląda (wg. muzyków), tzw. cele marketingowe.
Trzeba również pamiętać o tym, że nazwy Girugamesh się nie odmienia. Nie ma czegoś takiego, jak Girugamesha, z Girugameshem itd. Jest Girugamesh, w dodatku z akcentem na ru.

Dalej. Mój ulubiony mit :D
Skąd wzięli swoją nazwę? Strasznie śmieszy mnie chodzenie po sieci i czytanie przeróżnych teorii, że niby Giru wzięło nazwę od legendarnego króla Gilgameszu. A to dlatego, że to nieprawda. W jednym z wywiadów, zapytani o pochodzenie nazwy, śmieją się i mówią, że wybrali ją zupełnie przypadkiem, grając w Final Fantasy. Nie mieli pojęcia, że Girugamesh ma jakiś związek z historią czy legendą, po prostu podobało im się brzmienie i już. MIT OBALONY XD


No to jeśli podstawowe rzeczy mamy już za sobą, czas przejść do biografii zespołu.


Girugamesh w swoim właściwym, obecnym składzie, działa od 2004 roku. Wcześniej zamiast Satoshi'ego wokalistą był Cyrien (do niedawna Tora w zespole Sel'm, który się ostatnio rozpadł). Powstał w prefekturze Chiba, gdzie od dziecka mieszkała cała czwórka.
Zauważeni zostali całkiem szybko, bo swoim poziomem przewyższali przeciętne nowo powstające zespoły.
Swoje pierwsze demo rozdali za darmo podczas koncertu (więc się pewnie rzuciło trochę osób na darmochę :D).

Pierwszy pełny album, 13's reborn, wydali w 2006 roku. Rok później pojawiło się drugie dziecko, Girugamesh i dzięki tej płycie zaczęli dostawać zaproszenia na występy za granicą, w Stanach i Europie. W styczniu '08 pojechali na pierwszą trasę po Europie, a w listopadzie tego samego roku wydali trzeci album, Music.
2009 rok przyniósł im trzy single (Alive, Border i Crying Rain) oraz kolejne trasy. Pojawili się również na amerykańskim konwencie SakuraCon, natomiast w 2010 zagrali w Shinkiba STUDIO COAST i po raz pierwszy zapełnili całą salę mieszczącą dwa tysiące ludzi (!). Wydali również czwarty album NOW.

Zwiastujący nową płytę singiel Color wyszedł niecały rok temu, potem pojawiło się Inochi no ki no i wreszcie GO. Nazwa albumu symbolizuje piąte wydawnictwo, gdyż "go" to po japońsku pięć.


Jak wszyscy wiemy, całkiem niedawno Japonią wstrząsnęło potężne trzęsienie ziemi. Dlatego właśnie, aby wspomóc ofiary, Girugamesh nagrali charytatywną piosenkę Pray w dwóch wersjach językowych, japońskiej i angielskiej. Słów należy szukać >>tutaj.<<



Mam nadzieję, że przebrnęliście xD Dla tych dzielnych garść faktów

  • nikt nie zna słów do piosenki Stupid. Nie wydrukowano ich nawet w booklecie. A to dlatego, że Satoshi zaśpiewał po prostu to, co mu przyszło do głowy, skupiając się na mocnym brzmieniu piosenki.
  • rozpoczynająca piosenkę Mouja no koushin przemowa Lenina nie ma żadnego głębszego sensu. Chłopaki uznali, że taka wstawka będzie brzmiała cool.
  • muzycy Girugamesh inspirują się zespołami takimi jak Linkin Park, Metallica czy Korn
  • istnieje plotka, że Ryo i Nii są braćmi. Nigdy przez nich nie potwierdzona PLOTKA.
  • kojarzycie >>tego<< człowieka? XD W wywiadzie z SakuraCon '09 Girugamesh powiedzieli, że bardzo chcieliby go poznać i poprosić o zrobienie chórków na płycie.

Q: (Shuu) If you were giving out presents, what would you give and to whom?
A: (Satoshi) You. I'd get you a bouquet of roses.


http://i1123.photobucket.com/albums/l560/pucchans/lold.gif

Offline

 

#2 2011-08-30 11:05:24

Kodou

Hardcore fan

280728
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 121
Punktów :   

Re: Girugamesh!

Ojaaaj! Twoja wiedza mnie zadziwia :O ! Znam zespół od dawna ale tyle o nich nie wiem ^^

Z tą nazwą zespołu- to znaczy, że na Wikipedii jest zły wpis? >_< Final Fantasy! :D Jak milusio. Myślę, że zespół rozumie i się nie gniewa, że fani piszą  Girugamesh - zwłaszcza ci, którzy mieszkają w Europie i Ameryce.

Miło z ich strony, że nagrali piosenkę charytatywną, chociaż wiele muzyków się w to także zaangażowało :) Ładny tekst, taki dający nadzieję, kiedy jest źle.

A właśnie, co do Stupid- zawsze próbuję wychwycić chociaż pojedyncze słowa ( bo coś tam piąte przez dziesiąte rozumiem po japońsku, jakieś zwroty czy słowa XD) ale nigdy mi się to nie udało. Mimo wszystko lubię ten utwór, jest taki dynamiczny :D

Hahaha ten koleś jest zabawny XD Niech zgadnę...amerykanin? :P

Chyba muszę trochę poszperać i się dokształcić :D

Offline

 

#3 2011-08-30 13:33:51

 Dream

admin | gupi zboczuch | 愁 addict

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-08-26
Posty: 1400
WWW

Re: Girugamesh!

Bo ja jestem bardzo ciekawska, jeśli coś mnie tak zainteresuje to szperam i znajduję informacje ^^
Cieszę się, że to doceniasz.
Jakbym do szkoły się tak wspaniale uczyła, miałabym same piątki... Ach te marzenia XD

Tak, ktoś kto zrobił definicję, sam nie wiedział o czym pisze xP Albo myślał że wiedział.

Tekst piosenki ładny, ale sama piosenka plasuje się na mojej liście bardzo nisko. Nie podoba mi się.

Stupid jest świetne, takie... powerful xD I odpowiednio za krótkie, że aż chce się odtworzyć kolejny raz. Co do słów, jedyne co wyraźnie słyszę to "gay man, raise hands!" xDD Chciałabym kiedyś stworzyć własne misheardy do tej piosenki, myślę, że bym się dobrze przy tym bawiła.

TAK. Cała Ameryka się go wstydziła po tej reklamie XD GURUGAMESH~!


Szperanie o Giru bardzo się opłaca, bo można się dowiedzieć naprawdę ciekawych rzeczy. Najwięcej oczywiście z wywiadów. Planowałam przetłumaczyć te, które zgromadziłam na komputerze, ale jak na razie jest nas jeszcze za mało i nie wiem, czy się opłaca moja robota, jeśli forum miałoby nie przetrwać ;/ Czego oczywiście bym nie chciała, bo moje zafascynowanie Giru nie ma innej drogi ujścia xP


Q: (Shuu) If you were giving out presents, what would you give and to whom?
A: (Satoshi) You. I'd get you a bouquet of roses.


http://i1123.photobucket.com/albums/l560/pucchans/lold.gif

Offline

 

#4 2011-08-30 16:09:27

Kodou

Hardcore fan

280728
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 121
Punktów :   

Re: Girugamesh!

No to masz zadatki na dziennikarkę XD!

Popraw to! Jak przeczytałam to info na Wiki to tez mi się wydało dziwne, żeby rockowy zespół brał nazwę z takiej patetycznej legendy O_o' ale ok...

Ooo tak uwielbiam dorabiać własne słowa do piosenek XD zazwyczaj są wulgarne/zboczone/głupie XD'

Jeśli chcesz, to wyślij mi na PW czy maila jakieś wywiady, to potłumaczę ;) I tak mam zamiar się podszkolić w ang. (matura...chce się rzucić na rozszczerzenie XD) więc będzie mi miło. A przy okazji się dowiem paru rzeczy na pewno ;D

*tuuli* oj tam zobaczysz, forum się rozwinie ;)! A jak nie, to mamy przecież trzech wspaniałych użytkowników XD i nie kłócimy się, jesteśmy przyjazne i w ogóle ^__^ czego chcieć więcej? XD

Offline

 

#5 2011-08-30 16:24:31

 Dream

admin | gupi zboczuch | 愁 addict

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-08-26
Posty: 1400
WWW

Re: Girugamesh!

... jak byłam mała, zawsze chciałam nią zostać xD Ale z moją twarzą i niezachwianą pewnością siebie przed kamerą na pewno by mnie gdziekolwiek przyjęli *autoironia mode on* xD Chyba, że bym coś pisała. Mogłabym pisać artykuły o jrocku do Bravo XDD

Już na laście poprawiłam definicję ^^ Na Wikipedii raz próbowałam, ale jak zobaczyłam, ile tam odnośników i różnych html-owych rzeczy jest, to aż się złapałam za głowę. Może spróbuję, tak w chwili nadejścia jakiejś dawki weny twórczej xP

*chętnie się wtula*

No mam taką nadzieję, bo Giru jest u nas bardzo niedoceniane.
A jak! Dajemy radę we trzy :D


Q: (Shuu) If you were giving out presents, what would you give and to whom?
A: (Satoshi) You. I'd get you a bouquet of roses.


http://i1123.photobucket.com/albums/l560/pucchans/lold.gif

Offline

 

#6 2011-08-30 21:03:05

Kodou

Hardcore fan

280728
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 121
Punktów :   

Re: Girugamesh!

Ojtam, ojtam ;) btw. telewizja jest przekłamana, gazety też ale trochę mniej... A przydałoby się jakieś czasopismo o j-rocku. A tak to trzeba pisać do shitowych popcornów tudzież bravo w prośbie o plakat >_<' Jak są jakieś gazety o Japonii to albo fakty historyczne, albo takie bardziej społeczno-naukowe artykuły.

Popraw, popraw, trzeba ludzi uświadomić :D

Hyhy ^^ Wysłałaś już?

Niedoceniane? No, może... są po prostu wciąż dość mało popularni ;)

Offline

 

#7 2011-08-31 09:32:24

 Dream

admin | gupi zboczuch | 愁 addict

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-08-26
Posty: 1400
WWW

Re: Girugamesh!

Te artykuły, co się ukazują, zwykle są po prostu drwiną. Niby wszystko jest ok, jak należy, ale i tak da się wyczuć, co ktoś, kto to pisał o tym myśli. Chociaż w sumie nie dziwię się, bo jak ja po raz pierwszy zetknęłam się z jrockiem, też wcale nie byłam tym tak zafascynowana xD Musiałam ochłonąć. I też trafiłam na w miarę normalny zespół (powiedzmy), nie na jakieś An Cafe czy SuG. Pewnie jakbym zaczęła od tego, to już bym więcej nie wróciła xP Więc w pewnym sensie rozumiem dziennikarzy. Ale i tak to nie daje im prawa do takiego zlewania tematu.
A zdjęcia do plakatów też są genialne, zawsze jakieś nieaktualne sesje xP

To by było świetne zobaczyć w TV teledysk Giru albo Dega *.*
Zawsze byłam zła, że mamy telewizję ruską, arabską, nie wiadomo jeszcze jaką, a japońskiej to kurczę nie chcą chamy dać.

Na lasta wysłałam już jakiś czas temu ^^ Poza tym, właśnie się skapnęłam że w profilach nie podałam dat urodzin, fail xD Muszę edytować.

O to mi chodziło właśnie~


Kurde. Moje posty zawsze są takie długie >.>


Q: (Shuu) If you were giving out presents, what would you give and to whom?
A: (Satoshi) You. I'd get you a bouquet of roses.


http://i1123.photobucket.com/albums/l560/pucchans/lold.gif

Offline

 

#8 2011-08-31 14:28:23

Kodou

Hardcore fan

280728
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 121
Punktów :   

Re: Girugamesh!

Nie śmiej się, ale kiedyś słuchałam SuG i An Cafe, jednak to był tylko krótki okres ^^
Artykuły są zwykle  pisane w tym samym stylu, pytania się powtarzają - zwykle dotyczą trasy koncertowej, nowej płyty, jakiejś piosenki i tyle ._.
E tam nieaktualne, czasem stare sesje są lepsze niż nowe , np. w przypadku Dirów XD' ( stare -> mam na myśli tak z 2008 roku)

Haha ja miałam tylko tv niemiecką, tj. RTL, oglądałam tam anime jak byłam mała :D
Jakoś sobie nie wyobrażam j-rocka w TV.. chyba jest zbyt dziwny :P już ledwo puszczają Nirvanę tudzież SOAD, a co dopiero to...

Nie doszło nic na laście u mnie :C to wyślij na PW tutaj ^^

Offline

 

#9 2011-08-31 18:12:54

 Dream

admin | gupi zboczuch | 愁 addict

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-08-26
Posty: 1400
WWW

Re: Girugamesh!

Czekaj czekaj bo chyba nie rozumiem co miałam wysłać XD Chodzi Ci o wywiad? Bo wywiad poszedł wczoraj na PW. A ja mówiąc o laście miałam na myśli nowe info o wykonawcy.

Jeśli już oglądam telewizję (a sama z siebie robię to rzadko), to włączam MTV Rock czy UK, coś w tym stylu, bo tam czasem leci coś ciekawego w stylu Linkin Park. I Green Day czasami puszczają (stary sentyment).

Lol rozmawiamy o jrocku w mediach w wątku o Girugamesh, do czego to doszło XD Muszę sama sobie dać ostrzeżenie chyba xD


Q: (Shuu) If you were giving out presents, what would you give and to whom?
A: (Satoshi) You. I'd get you a bouquet of roses.


http://i1123.photobucket.com/albums/l560/pucchans/lold.gif

Offline

 

#10 2011-09-02 20:17:41

Kodou

Hardcore fan

280728
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 121
Punktów :   

Re: Girugamesh!

E tam ostrzeżenie, jakby nie było to Giru to też j-rock, prawda? ^^'
A media faktycznie się nie zajmują kulturą wschodu, ciągle tylko muzyka amerykańska/europejska ._.' chociaż może z drugiej strony fajnie jest słuchać czegoś alternatywnego i nieźle się gimnastykować żeby coś o zespole w necie znaleźć xP

Offline

 

#11 2011-09-02 21:41:44

 Dream

admin | gupi zboczuch | 愁 addict

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-08-26
Posty: 1400
WWW

Re: Girugamesh!

To prawda, i w sumie nawet dobrze, niech zajmują się tym, na czym się znają. Wolę znaleźć potwierdzone informacje sama, zamiast czytać głupoty w polskich gazetach ^^


Q: (Shuu) If you were giving out presents, what would you give and to whom?
A: (Satoshi) You. I'd get you a bouquet of roses.


http://i1123.photobucket.com/albums/l560/pucchans/lold.gif

Offline

 

#12 2011-11-06 00:06:41

Orsena

ST l 昌史 addict

Zarejestrowany: 2011-10-13
Posty: 511

Re: Girugamesh!

Czuję się mądrzejsza :3
Final Fantasy tak? Nieźle, oni przebijają spontanicznymi pomysłami wszystko XD
Rozwaliła mnie ta ciekawostka z tym gościem XD W życiu się nie spodziewałam że zespół będzie chciał go poznać xD


'Sanity calms, but madness is more interesting.'

Offline

 

#13 2011-11-06 13:46:38

 Dream

admin | gupi zboczuch | 愁 addict

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-08-26
Posty: 1400
WWW

Re: Girugamesh!

No serio, teraz też wymyślili sobie 13-to dniową trasę, bo Satoshi tak chciał XD Temu człowiekowi chyba nie wolno mówić, że czegoś nie zrobi, bo właśnie że się za to weźmie xD
Kocham tego gościa xD Jak się ma kiepski humor wystarczy włączyć sobie reklamę sakura-conu i od razu człowiekowi lepiej na duszy XD


Q: (Shuu) If you were giving out presents, what would you give and to whom?
A: (Satoshi) You. I'd get you a bouquet of roses.


http://i1123.photobucket.com/albums/l560/pucchans/lold.gif

Offline

 

#14 2011-11-06 19:14:12

Orsena

ST l 昌史 addict

Zarejestrowany: 2011-10-13
Posty: 511

Re: Girugamesh!

Powiedzmy mu że na bank nie przyjedzie do Polski bo nie da rady! XD


'Sanity calms, but madness is more interesting.'

Offline

 

#15 2011-11-07 18:51:08

 Chii

Hardcore fan

38046280
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2011-11-05
Posty: 406

Re: Girugamesh!

Chytry plan jak zwabić Giru do Polski XD
Nawiasem mówiąc, to ja mam pytanie... Dlaczego nigdzie nie ma (albo ja nie mogę znaleźć) jak oni się naprawdę nazywają?

Offline

 
 Polskie forum o Mucc   

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plprzewóz osób Holandia www.transport-zwlok.com.pl wczasy w Kopalinie